Tento příspěvek je podáván pod:

Vrchola domovské stránky,
Rozhovory a sloupce

KC Carlson. Umění Keith Wilson.

Autor: KC Carlson

Florence Steinberg (aka „Fabulous Flo“) viděla z narození Marvel Age of Comics ze zajímavé perspektivy – byla jednou z prvních dvou pracovníků Marvel Comics. (Druhý byl nějaký člověk jménem Stan Lee. Zdá se mi falešný…) Najat jako Stanův „Gal Friday“ (starodávný odkaz na to, co by dnes byl výkonným asistentem) v roce 1963, Flo Wrangled Fan Letters, asistoval s Marvelem Sloupce dopisů, reagovaly na telefony, fungovaly obecné kancelářské práce (což pravděpodobně zahrnovalo poštu „žádné ceny“) a sledovalo, kde byli všichni na volné noze na jejich úkolech.

Jak víme nyní, raný Marvel Bullpen spisovatelů a umělců pracujících v kancelářích byl většinou fikcí, i když Marvel skončil mnohem úspěšnější (a mohl si dovolit lepší kanceláře), běžné prostory pro návštěvu nezávislých pracovníků skončily k dispozici. Jinak všichni pracovali doma. Flo byla nápomocná při udržování tohoto tajemství, kromě toho, že se seznámil se všemi nezávislými vůči Marvel docela dobře, protože ona byla ta, se kterou všichni museli mluvit, než se mohli dostat dovnitř, aby viděli Stan.

Prostě báječný

Co když #11. Flo se objevuje na obálce a interiéry tohoto notoricky známého problému, kde se Marvel Bullpen se stává velkými čtyřmi!

Vzhledem k tomu, že Stan o ní stále diskutoval v Bulletinech LetterCols a Bullpen, Flo skončila jako jedna z nejuznávanějších komiksových lidí v 60. letech a ozvalo nezávislé pracovníky i fanoušky. Bylo to šokující, když opustila bullpen v roce 1968, vyčerpané vysíláním balíčků fanoušků Merry Marvel Marveling Society a jednání s ohromujícím množstvím fanoušků. Požádala o 5 $ navýšení. Šéfové uvedli ne. Takže Flo odešel. Umělec/kolorista Marie Severinová (další skvělá komiksová kniha Dame) o tom musela říci:

“Věřím, že ta nejhloupější věc, kterou Marvel kdy udělal, nebyla navýšení, když o to požádala, protože by byla takovým přínosem, která by měla mít později, protože je tak upřímná a rozhodující.” … Přemýšlel jsem: „Co je to sakra s těmito lidmi? Je to osobnost. Chápe, co dělá. Zvládne fanoušky správně. Je loajální ke společnosti. Proč jí sakra nedají slušné navýšení? Dummies. ““ (Od umělce komiksů #18, 2002)

Flo byl v příštích několika letech zapojen do řady projektů/pracovních míst, včetně pomoci s kapitánem Company, divizí poštovních objednávek Warren Publishing a přechodu do komiksových konvencí. Ona hovořila o roli žen v komiksech spolu s Marie Severinovou, Jean Thomas (někdy spolupracovníkem s tehdejším manželem Royem) a tehdejším fanouškem (a budoucím profesionálem komiksů) Irene Vartanoffové na New York Comic Art Convention.

Trailblazing Publisher

Big Apple Comix

A pak se Flo rozhodl stát se komiksovým vydavatelem. Porozumění všem těmto umělcům a spisovatelům na volné noze by bylo vhodné.

Big Apple Comix se ukázal v roce 1975 (září, podle India) jako 32 černobílých stránek bez AD, s barevnými kryty, cena za jeden dolar. Je to identifikováno „pouze dospělých“ na obálce, z dobrého důvodu, jakmile se dostanete dovnitř. Povídky řady komiksových cílů v New Yorku zachytit dospělou stránku života ve velkém městě, včetně vulgárních a nahoty. Big Apple Comix je jedním z mála vydání přemýšlení o raných vazbách mezi podzemním Comixem a moderním nezávislým/alternativním komiksem. (Mezi další patří hvězda Mika Friedricha*Reach, Wally Wood’s Witzend a vysoké dobrodružství Marka Evaniera.)

Woodyho „slovo“

Flo Steinberg v roce 1975

Wood by byl hlavním přispěvatelem do Big Apple Comix, který se účastnil obálky umělce Jam se Stu Schwartzbergem, Larrym Hama a Paulem Kirchnerem (ale zdá se mi to většinou jako dřevo). Dřevo také složilo „The Trube“, kterou ilustroval Al Williamson, a Inked Herb Trimpe na „Lotsa Yox“, novinové parodii o pilotovi, který střílí gigantické opice s biplanem. Wood také složil a nakreslil jedno z komiksových vrcholů „Moje slovo“, puchýřská parodie na Al Feldstein-skriptovanou „můj svět“, který Wood ilustroval v EC Comics ‘Weird Science #22 (prosinec 1953). Novější příběh zahrnoval nezapomenutelné dvou panelové přejetí u vydavatelů i komických fanoušků-což je vlastně jedna z nejkrutějších věcí v díle.

Za starých časů Flo pronásledoval Wally kolem kanceláře Marvel a snažil se chytit všudypřítomnou cigaretu z ruky, protože se dostal kolem popela kolem kancelářského koberce. Vždy byla úspěšná, ale vždy se osvětlil další, než se posadil do Stanovy kanceláře. Byla to trochu hra, kterou budou hrát.

V eseji Steinberga napsaného pro Bhob Stewart’s Proti The Grain: Mad Artist Wallace Wood (Twomorrows, 2003) Flo hovoří o tom, jak podpůrné dřevo bylo na projektu Big Apple, zejména s doporučeními, jak se ji mohla zbavitNedostatek umělecké schopnosti dokončit vnitřní krycí záběr Sochy Liberty, který drží velké jablko. „Wood navrhl využití přejetí přepnutí, časem uznávanou uměleckou tradici. Můj problém byl vyřešen během několika minut. Jak řekl svým asistentům: „Nikdy nekreslíte nic, co můžete zkopírovat; Nikdy nekopírujte nic, co můžete sledovat; Nikdy nesledujte nic, co můžete vystřihnout a vložit. ““

Více skvělých věcí

Williamsonova hrdinská postava v „The Tube“ nevypadá tak hrdinská. Ve skutečnosti se v roce 1975 jeví jako typický mladý komiksový profesionál: dlouhé, docela strunné vlasy; brýle; ne tak atletická stavba. Jmenuje se Brad Brickford. Nahé ženy, které ho inspirují k tomu, aby se stal šampionem planety a zabil zvíře, která unesla také nahou královnu, jsou mnohem vyšší než Brad. Netřeba dodávat, že konec není to, co si myslíte, i když BIB je skvělý dotek. Williamson (na sobě bundu s náplastí E.C. na rukávu) v posledním panelu, vysvětluje, že mu trvalo 17 měsíců, než nakreslil tento třístránkový příběh a řekl díky Wood i Dan Green.

„Over and Under“ je zajímavý experiment, který vypráví dva různé (ale související) příběhy současně o špičkové reklamě a nízko třídě. Neal Adams složil a nakreslil levou stranu každé stránky a Larry Hama složil a nakreslil ideální stranu, s inkoustem Ralphem Reese. Není to příliš příběh (získáte smysl po druhé straně), ale je to nesmírně hezké a obsahuje extrémně hloubkové umělecké dílo všech zúčastněných umělců.

Archie Goodwin křutoval dvoustránkový příběh o PEEP show v uměleckém stylu, který není tak jako jeho následné legendární komiksové redakční karikatury. Příběh je však čistý Archie, porovnávající a kontrastující „Sleezy“ PEEP ukazuje s „Klassy“, v druhu zkrouceného cesty na národní geografické cestování. Součástí humoru je to, že si nedokážete představit, že Archie dělá něco z těchto věcí. Nebo můžete …? Archie Goodwin, kterému jsem pochopil, si přál, aby se s jeho deštníkem zachytil profesionální zápasníky, stejně jako ty staré babičky, které byste viděli na padesátých wrestlingových televizních pořadech.

Otevření „Tiché menšiny“ Mike Ploog.

Mike Ploog přispěl dvoustránkovým příběhem bez dialogu s názvem „The Silent Menrity“, o situaci bezdomovců. Umění je velmi zajímavé, protože je mnohem volnější než jeho současná práce pro Marvel.

A Herb Trimpe přispěl čtyřstránkovým tichým příběhem s názvem „Token“, příběh „zprávy“, který tento problém velmi pěkně zabalí. Jeho zajímavé návrhy a design předvádějí talenty, které nebyl nikdy vyzván, aby ve své práci v Marvelu využil.

Mezi další přispěvatelé patřili Denny O’Neil (vpřed); Stu Schwartzberg a Marie Severin („Muž bez města“, o muži, který si také stěžuje na NYC a je z toho po zbytek života vyhnán); Alan a Howard Weiss („The Battery’s Down“, nepříjemný příběh, který je narušen jak těžko čitelným dialogem, tak neatraktivním písmem); a obecně zvláštní jednostránková funkce o „New York City: The Future“ od Paula Kirchnera (autobus). Zaměstnanci Marvel Linda Fite a John Verpoorten poskytli produkci a Fite také kresleli jeden pager.

Vzhůru nohama: Žádná nevýhoda!

Flo Stars on the Flip Cover pro umělce komiksu #18. Umění Marie Severin.

Floova hlavní myšlenka pro komiks Jelled po návratu do NYC poté, co se trochu žil v San Franciscu. Poznamenala, že většina podzemních komiksů pocházela ze San Francisca a věřila, že NYC musí mít vlastní komiksovou knihu. Vytvořila Big Apple Comix v době, kdy pracovala ve Warren Management The Captain Company, a Jim Warren tento projekt velmi podporoval, což Steinbergovi umožnilo ukládat své komiksy a také nabídnout rady.

V rozhovoru s Jon B. Cooke v umělce komiksu #4 Flo odhalil The Ultimate – a pozitivní! – Osud Big Apple Comix: „Vydělal jsem peníze zpět a trochu víc … oni (přispěvatelé) dostali asi 10 $ za stránku! [Směje se] … doufal jsem, že se to dobře prodá, a dostalo to skvělé zápisy. Je to druh politicky nepřesného, ​​když se na to teď podíváte, a zatímco jsem byl o tom několik let v rozpacích, teď věřím, že je to nepokoje! [Směje se] Mám tu knihu opravdu rád. “

Takže zisková komiks a průkopnická v tom, že je nyní klíčovou součástí historie komiksů. Způsob, jak jít, Flo!

_____________________________

KC CARLSON: Pokol jsem Flo velmi krátce, když jsem pracoval pro DC Comics v 90. letech, když jednou navštívila kanceláře. Během třiceti sekund po chatování s ní jsem si uvědomil, že každá vírává věc, kterou Stan uvedl o Flo v šedesátých letech, nebyla humbuk, ale absolutně pravdivá.

Pro mnohem více informací o „Fabulous Flo“ Steinbergovi hledejte problémy s umělcem komiksů #4 a #18, kde je rozhovor o Warrenovi i Marvel. Digitální kopie jsou k dispozici na webových stránkách TwomoRrows. A na základě množství informací, které získáte v každém čísle, jsou náklady pozoruhodné – navíc, od tohoto psaní jsou také v prodeji!

Leave a Reply

Your email address will not be published.